ul. Obywatelska

Na ulicy Obywatelskiej znajduje się kilka schronów które ulokowane są głównie pod blokami mieszkalnymi, a które można zlokalizować dzięki naszej mapie ze strony głównej.

Poniżej jeden ze schronów znajdujący się pod blokiem.

1. Schron pod budynkiem

Powierzchnia użytkowa: 92 m2

Pojemność: 131 osób

Rok budowy: 1955

Foto: Mariusz Wasilewski

Wedle dokumentu z kwietnia 1959 roku schron dla Stanowiska Dowodzenia mieścił się w budynku mieszkalnym (bloku) nr 10 – wówczas ze względu na brak spełnienia wymogów obrony przeciwatomowej przekazano go na zwykły schron.

Trzeba pamiętać, że numeracja bloków z czasów budowy – niezbyt ma do siebie z numeracją aktualną.

Źródło: Jakub Jakubowski

Zobacz jak wygląda schron pod blokiem na ul. Obywatelskiej


Po wejściu do schronu który znajduje się blokiem zastanawia fakt, że schron który zajmuje ponad 100 m2, nie jest w żaden sposób użytkowany przez mieszkańców. Takich miejsc w Łodzi jest kilkaset!

Mieszkańcy, którzy mają mieszkania w blokach gdzie znajdują się pomieszczenia schronowe, przeważnie posiadają niewielkie komórki w sytuacji, kiedy wielkie powierzchnie obok stoją puste.

Wspólnota mieszkaniowa AN Partner Sp. z o.o., która jest administratorem budynku otwarta jest na udostępnienie pomieszczeń dla mieszkańców np. na magazyny dla opon, rowerów, czy innych wielogabarytowych rzeczy.

1 komentarzy na temat “ul. Obywatelska”

  1. DZISIEJSZEGO

    Podobne schrony sa pod blokami przy ul.Rogozinskiego 6. Miedzy bl nr od str ul.Tagore widoczna jest budka wyjscie awaryjne natomiast w kl III bl Rogozińskiego 6 jest wejscie do schronu praktycznie to pomieszczenia przypominaja komórki.W CZASACH dzisiejszego arsenału to raczej masowe groby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *